Termokupl Okuma Sistemleri TRS

Termokupl Nedir?

Termokupl bir tip sıcaklık okuma sensörüdür. Ölçüm sıkalası oldukça geniştir. Bu yüzden endüstri, otomotiv gibi bir çok alanda kullanılır. Kendi içerisinde kullanılan metaryel tipine göre ve paketlenme/kılıflama çeşitine göre farklılık gösterir. Aşağıda farklı kılıflarda üretilmiş termokuplları görebilirsiniz. Bunların sensör kısmı aslında her birinde içlerinde küçücük bir yer kaplayan iki farklı metalin birleşim noktalarıdır. Bu birleşim noktası farklı sıcaklıklarda varklı gerilim değerleri üretir. Bu gerilim değeri hassas bir şekilde okunarak sıcaklık ölçümü gerçekleştirilmiş olur.

Kies Termokupl okuma sistemleri ile USB üzerinden bilgisayarınızda ölçüm ve testler yapabilirsiniz. Ekstra besleme gerektirmez. Ölçtüğünüz sıcaklık değerlerini kayıt edebilir, grafiklerini çizebilirsiniz.  Kies Termokupl okuma modülleri ile aynı zamanda ortam sıcaklığını da sürekli olarak harici bir sensör kullanmadan ölçebilirsiniz.

Kies Termokulp okuma sistemleri ile -270°C’den +1372°C’ye kadar sıcaklık ölçümü alabilirsiniz. Ölçüm hassasiyeti 41.276 µV/°C dir (@ 0°C ile +1000°C aralığında).

Kies Termokuply okuma sistemleri 14-bit yüksek hassasiyetli yeni teknoloji komponentler ile tasarlanmış 1,2,4 ve 8 kanallı seçenekleri olan güvenli ve sağlam sistemlerdir.

TRS bir çok alanda kullanılabilir. Aşağıdaki görselde görülen alanlar sadece örnektir ve çok kısıtlı bir alanı kapsar. TRS çok geniş bir alanda kullanılabilir. Batarya, kimya, motor, laser, aydınlatma, biyoloji ve PCB test sistemlerinde, sıcaklık ölçümü olan her alanda TRS rahatlıkla kullanılabilir.

TRS ölçüm ve kayıt cihazıdır. TRS sistemi Yıldırım ile birlikte kullanılarak sıcaklık kontrol sistemleri de geliştirilebilir.

Teknik Detaylar

Bağlantı USB-B Tipi bağlantı
Güç Kaynağı USB üzerinden besleme. Güç kaynağı gerektirmez
Çözünürlük 14-bits 0.25ºC
Sıcaklık aralığı -270 ° C to + 1372 ° C
Kompanzasyon Soğuk nokta kompanzasyonu
Güvenlik Termokupl’ın kısa devre olup olmadığını kontrol eder.
Geliştirme ortamı .NET C#, LabVIEW
Geliştirme desteği Kies bağımsız geliştiriciler için haberleşme protokolünü paylaşır
Uygulama Kolayca veri toplama, kayıt etme ve izleme imkanı sunar
Kanaş 1, 2, 4 ve 8 Kanal

 

Müsterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda farklı sıcaklık aralıkları için iletişime geçebilirsiniz. info@kiesrd.com