Circuit, ICT, Test Systems

ICT – Devre Üzerinde Komponent Test Sistemi #1

ICT – Devre Üzerinde Komponent Test Sistemi dizgi sonrası elektriksel olarak malzeme kontrolü yapan bir kontrol sistemidir. Bu test seri üretim elektronik dizgi bantlarında kontrol için kullanılır.

ICT zamandan tasarruf sağlar ve bunun yanında alternatifi olan AOI’a göre daha güvenilir sonuçlar üretir. Böylece dizgi hatlarında ICT kontrolünü tercih eden üreticiler zamandan tasarruf ederler.

Kies ICT yerli ve özgün bir tasarımdır. Bunun yanında en yenilikçi malezemelerle tasarlandığı için masa üzeri kullanıma uygun ve tek bir USB kablosu ile çalıştırılabilen bir sistemdir.

Kies ICT’yi devreye almak için devreye özel test yatağı yaptırılır. Bu yatağa test pinleri yerleştirilir ve Kies ICT’nin bağlantı kabloları montajlanır. Devreye özel test dokümanı oluşturulur ve bilgisayardaki arayüz programı ile test başlatılır.

Arayüz tamamen kullanıcı odaklıdır. Test görevlisi sadece ürünü seçip barkodu girer ve ilgili test butonuna basar. Kies ICT sistemi tüm kontrolleri otomatik olarak yapar ve sonuçları raporlar. Raporlarda ürün barkodu, test tarihi ve saati yazılır. Raporun içeriğinde ise tüm test edilen malzemelerin listesi yer alır. Böylece geriye dönük incelemelerde çok faydalı olur.

Kies ICT arayüzünde iki farklı kart için iki farklı bölüm vardır. Bu iki kartın tek test yatajında farklı farklı raporlanmasını sağlar. Bu sistem çift karttan oluşan cihazlarda zamandan kazanmak için geliştirilmiştir.

Kies ICT ile ilgili tüm detaylar gelecek yazılarda paylaşılacaktır.

Satın almak veya soru sormak için info@kiesrd.com‘a mail atabilirsiniz.
2.899 thoughts on “ICT – Devre Üzerinde Komponent Test Sistemi #1”